7 Kasım 2013 Perşembe

ARTIK BU ÜLKEDEN ÇEKİP GİDECEĞİM!

Bir ülkede işler, kendi istediğimiz gibi gitmeyince, hemen pılı pırtıyı toplayıp gitmek, sanki yapılacak en doğru şeymiş gibi, akla geliverir.


Şuan Türkiye, baskıcı bir hükümet tarafından yönetilmekte, doğru. Seküler kitle içinde bu ülkeden gitmek istediğini sık sık dile getirenler oluyor bu yüzden. Biraz bıkkınlık, biraz serzeniş olsun diye, biraz da laf olsun diye.


Bir de böyle geyikler ... Peheyy!
Fakat bu söylemin altında ciddi bir ego sorunu olduğunu söylememe izin verin. Bir kere, ülkede ne olursa başka bir ülkeye taşınacaksın? Şuan eşin, sevgilin istediği gibi istediği yerde giyinebiliyor; sen onunla otobüste, metroda, parkta her canın istediğinde öpüşebiliyorsun;  ateistler istedikleri gibi kendilerini ifade ediyorlar; kimse kimsenin ibadetine karışmıyor, aleviler, yahudiler, hristiyanlar da tıpkı sünniler gibi rahatlıkla kendilerini ifade ediyor; ermeni, kürt, çerkez, laz herkes kendi yaşamlarını istedikleri gibi kuruyor da, bunlar ortadan kaldırılınca mı gideceksin? Bunlar zaten bu ülkede olan şeyler değil ki? O halde defol git? Niye gitmiyorsun?


Çünkü sende, buradan gidecek göt olsa zaten bu ülke bu hale gelmez. Sende, bir yerden bir yere hayatını taşıyabilme yeteneği, özlemine ve zorluklarına rağmen kurduğun düzene sahip çıkabilme kabiliyeti olsa zaten önce yaşadığın yere sahip çıkarsın.


Dün dostum Fatih P. sordu: Bu ülkede bunlar bunlar olsa (Bunlar bunlar ne az çok tahmin edilir sanıyorum), bu ülkeden çekip gitmez misin? Ya da ne yaparsın? Cevabım bunlar bunların zaten olduğu ve şimdi ne yapıyorsam yine onu yapacağım şeklinde oldu.


Buralardan çekip giderim diyen kişiye de şunu söylemek istiyorum: Siktir git! Sanki bu ülkede bir baskı rejimi olunca ilk seni alacaklar evinden. Sen zaten sülük gibi yaşıyorsun, seni baskıcı rejim hapse atsa n’olur, atmasa n’olur. Hiçbir kavganın içinde yer almamış adamı zaten, en çok baskıcı rejim sever…


Buralardan çekip gitmek lazım söylemini kullanmadan önce içinde barındırdığı bu egosantrik tavrı düşünmenizi tavsiye ederim.


Koray Onur

4 yorum:

sabriye köroğlu dedi ki...

en çok gitmek yorar insanı, herşeyi içinde taşımaktan bitkin düşer beden. giden aslında gitmiş de olmuyor aksine vardığı yere sürüklemiş oluyor yarın bıraktığı ne varsa ve bir gün tüm o yarımLAR boğuyor öldürüyor seni...

Adsız dedi ki...

Yayınladığın resim gerçeği yansıtmıyor, biraz daha iyi araştırmanı tavsiye ediyorum.

Koray Onur dedi ki...

Yorumunuz resmin altını okuduğunuzu yansıtmıyor. Daha anlayarak okumanızı tavsiye ederim.

Koray Onur dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.